η παπαριά της ημέρας: "of course ... are we gluing coffee pots?"

Τετάρτη, 29 Μαΐου 2013

Η πολυνίκης συμμετοχή του ΣΔΥ Κοζάνης στο RUN GREECE της Καστοριάς



Στους γιορτινούς ρυθμούς του RUN GREECE έζησε η πανέμορφη πόλη της Καστοριάς την Κυριακή 26 Μαΐου 2013, με τη συμμετοχή πλέον των 1.000 δρομέων στις διαδρομές του Ημιμαραθώνιου, των 10χλμ, των 5χλμ και της παιδικής διαδρομής των 1000μ.
Και στην Καστοριά επιβεβαιώθηκε η δυναμική παρουσία των αθλητών του Συλλόγου Δρομέων Υγείας Κοζάνης (ΣΔΥΚ) στα δρώμενα της περιοχής και όχι μόνο (μαραθώνιοι Αθήνας – Θεσ/νίκης), τόσο από πλευράς αριθμού συμμετοχών –συνολικά 46, σίγουρα η πολυπληθέστερη συλλογική συμμετοχή με επικεφαλής τον πρόεδρο Δημήτρη Σταθόπουλο-, όσο και από πλευράς επιδόσεων, αφού είχαμε στην πρώτη δεκάδα της κατάταξης δυο (2) αθλητές του ΣΔΥΚ στον ημιμαραθώνιο, τρεις (3) στο δρόμο των 10χλμ και πέντε (5) στο δρόμο των 5χλμ, που κατέκτησαν συνολικά και τέσσερα μετάλλια. Χάλκινο με τον Νεοφώτιστο Νίκο στα 10χλμ ανδρών, αργυρό με τον Καλδέλη Παναγιώτη στα 5χλμ ανδρών, αργυρό με την Πατούρα Φρόσω στα 5 χλμ γυναικών και χάλκινο μετάλλιο με τον Καραχάλιο Κώστα στα 5 χλμ ανδρών.
Τις πρώτες θέσεις στους αγώνες κατέλαβαν αντίστοιχα: 
 
- Στον ημιμαραθώνιο. στους άνδρες ο Τσώλης Βασίλης του ΑΓΣ Ιωαννίνων με χρόνο 1:19:13 και στις γυναίκες η Καραγεωργάκη Βασιλική του ΣΑΠΚ Νεάπολης με χρόνο 1:27:40
- Στο δρόμο των 10 χλμ. στους άνδρες ο Κρέκας Γιάννης του ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ με χρόνο 37:03 και στις γυναίκες η Λιούτα Λαμπρινή με χρόνο 43:06
- Στο δρόμο των 5χλμ. στους άνδρες ο Πουρνάρας Γιώργος του ΓΣ Δεσκάτης με χρόνο 18:16 και στις γυναίκες η Τσεκίνη-Μπουδούρη Σόνια με χρόνο 21:09
Κατάταξη δρομέων ΣΔΥΚ στον ΗΜΙΜΑΡΑΘΩΝΙΟ (σε 124 τερματίσαντες)
ΚΑΤΑΤΑΞΗ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
ΧΡΟΝΟΣ
4ος
Κουτσιακουτζίδης Κώστας
1:27:18
9ος
Πασσαλίδης Χαράλαμπος
1:29:48
11ος
Δελνιώτης Γιώργος
1:31:19
16ος
Νέστορας Δημήτρης
1:34:18
24ος
Κατσάρας Χρήστος
1:39:46
28ος
Νεστορόπουλος Κώστας
1:41:05
32ος
Γκουτζιομήτρος Κώστας
1:42:39
39ος
Ντάγκας Παναγιώτης
1:45:46
41ος
Τζικανούλας Χρήστος
1:45:43
44ος
Ρούσσος Στάθης
1:46:58
48ος
Κάλφας Χρήστος
1:47:50
78ος
Χατζηπαναγιωτίδης Λεωνίδας
1:56:03
88ος
Καραποναρλίδης Ευτύχης
1:58:40
93ος
Δαβιδόπουλος Χαράλαμπος
2:00:46
94ος
Δαβιδόπουλος Γαβριήλ
2:00:48
104ος
Παπαδημητρίου Γιάννης
2:04:45
112ος
Τζίλιας Αριστοτέλης
2:12:13
113ος
Συριστρατίδης Γιώργος
2:12:15

Κατάταξη δρομέων ΣΔΥΚ στα 10χλμ (σε 164 τερματίσαντες)
ΚΑΤΑΤΑΞΗ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
ΧΡΟΝΟΣ
3ος
Νεοφώτιστος Νίκος (χάλκινο μετάλλιο)
38:55
5ος
Νήτσιος Αντώνης
41:41
9ος
Γιαννόπουλος Γιώργος
43:09
13ος
Ιωαννίδης Τηλέμαχος
44:02
17ος
Τζήμκας Θεόδωρος
45:09
22ος
Σταθόπουλος Δημήτρης
46:10
25ος
Πλιάκης Μανώλης
46:00
29ος
Ισπόγλου Κώστας
46:56
34ος
Θωίδης Γιώργος
48:07
35ος
Θωίδης Δημήτρης
48:33
41ος
Πεσλής Τάσος
48:59
45ος
Παπαστεργίου Αθανάσιος
49:21
46ος
Λουμπουτσκός Δημήτρης
49:30
48ος
Τζέλλος Νίκος
50:30
58ος
Χριστοδούλου Σάββας
52:27
64ος
Δαρδούμπας Σάκης
53:26
67ος
Μπούσμπας Θωμάς
53:51
106ος
Κανούτας Ευάγγελος
1:01:14
151ος
Τριανταφύλλου Χαρίσης
1:18:32

Κατάταξη δρομέων ΣΔΥΚ στα 5χλμ (σε 206 τερματίσαντες)
ΓΕΝΙΚΗ
ΚΑΤΑΤ.
ΚΑΤΑΤ.
ΓΥΝ.
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
ΧΡΟΝΟΣ
2ος
-
Καλδέλης Παναγιώτης (αργυρό μετάλλιο)
18:28
3ος
-
Καραχάλιος Κώστας (χάλκινο μετάλλιο)
20:05
4ος
-
Κιουλτζής Ιωάννης
20:42
5ος
-
Κοτσαγιαννίδης Βαλάντης
20:48
10η
Πατούρα Φρόσω (αργυρό μετάλλιο)
21:46
12ος
-
Ταραμανής Σταύρος
21:58
13ος
-
Μαλιάγκας Αθανάσιος
23:10
52η
Κοτσαγιαννίδου Ιωάννα-Δήμητρα
30:18
56ος
-
Παπαδημητρίου Σπ. Δημήτρης
30:46

Ο αγώνας συνδιοργανώθηκε από την  Περιφέρεια Δυτικής Μακεδονίας - Περιφερειακή Ενότητα Καστοριάς  με τη συνεργασία του Δήμου Καστοριάς και τον ΣΕΓΑΣ-ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Δυτικής Μακεδονίας, στα πλαίσια του προγράμματος των αγώνων RUN GREECE.
Γιώργος Μαστρ./mikrovalto.gr

Δεν υπάρχουν σχόλια: